İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Trendyol Satış Ortaklığı İle Para Kazanmak

Trendyol Satış Ortaklığı İle Para Kazanmak

Trendyol Satış Ortaklığı İle Para Kazanmak

Çoğu zaman Instagram’da gezinirken yüksek takipçili fenomen hesapların indirimli Trendyol ürünlerini hikayelerinde veya gönderilerinde paylaştıklarını görüyoruz. Peki bu kişiler neden indirimli ürünleri paylaşıyor? Elbette hikaye paylaşırken bir çıkar hedefleyerek viral reklam yapıyorlar. Peki bu işten nasıl para kazanıyorlar? Trendyol satış ortaklığı ile para kazanmak zor mu? Veya trendyol inflencer ne kadar kazanır? İnceleyelim?

Trendyol Satış Ortaklığı Nedir?

Özellikle fazla sayıda takipçisi bulunan fenomenlerin viral reklam olarak Trendyol ürünlerini hikayede paylaşarak yönlendirdiğini görmüşsünüzdür. Peki bu ünlü fenomenler neden Trendyol ürünlerini hikayelerinde paylaşıyor merak ettiniz mi?  Cevap; Trendyol satış ortaklığı programı. Trendyol Influencer olarak nitelendirilen bu kişiler Trendyol ürünlerine yönlendirdikleri kişilerin her bir satışından komisyon geliri elde ediyor.

Trendyol Satış Ortaklığı İle Nasıl Para Kazanılır?

Trendyol satış ortaklığı ile para kazanmak için ilk şart geniş bir networke ve çevreye sahip olmanız. Ne kadar fazla kullanıcıya viral reklam yapar ve ne kadar ürün satışında aracı olursanız Trendyol influencer olarak kazandığınız para o kadar artar. Çoğu zaman mizah ve benzeri yüksek takipçili profiller Trendyol satış ortaklığı programı kapsamında viral reklam paylaşımı yapmaktadır ancak sırf Trendyol indirimli ürün paylaşımı yapmak için açılmış olan hesaplar da vardır. Eğer geniş bir çevreniz ve reklam kabiliyetiniz varsa Trendyol satış ortaklığı ile para kazanmak size göre bir iş modeli olabilir.

Trendyol Satış Ortaklığına Başvuru Yapmak

Trendyol influencer başvurusu için bu linkteki formu doldurmanız ve geri dönüş beklemeniz yeterli olacaktır. Trendyol burada sizden satış yapacak olduğunuz instagram hesabınızın kullanıcı adını isteyecek ve gerekli incelemeleri yapacaktır. Trendyol satış ortaklığı başvurusu için vergi mükellefi olmanız da gerekebilir. Başvurunuzun kabul edilmesi için vergi mükellefi olmanız şart değildir ancak reklam yaptıktan sonra biriken gelirlerinizi çekmeniz için Trendyol’a fatura kesmeniz gerekir. Eğer fatura kesemezseniz Trendyol’dan ödeme alamazsınız. Bu da bedava reklam yaptığınız anlamına gelir.

Trendyol Satış Ortaklığı İle Ne Kadar Kazanırım?                           

Eğer başvurunuz onaylanırsa ürün listelemeye başlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Trendyol satış ortaklığı komisyonu oldukça değişkendir ancak genel olarak her satış için ortama %2 ila %3 arasında bir gelir elde edersiniz. Birden fazla ürün listeleyerek satış ortaklığı yapmanız mümkündür. Dilediğiniz ürünlerin reklamını yaparak Trendyol komisyonu kazanabilirsiniz.

 

Eğer pasif gelir ile ilgileniyorsanız Pasif Gelir Getiren 5 İş ! başlıklı makale hoşunuza gidebilir!

Yorum Yap

Yorum Yap