PTT Çalışma Saatleri

PTT, Posta- Telefon- Telgraf Kurumu olarak 1841 yılından bu yana hizmet veriyor. Haberleşme alanının en köklü kuruluşu olan PTT, hafta içi her gün etkin hizmet veriyor. Türkiye’nin her şehri ve ilçelerinde bulunan PTT ofisleri ile mektup gönderileri, kargo gönderilerinin yanı sıra bankacılık hizmetleri de sağlanıyor.

PTT şubeleri 2019 yılı çalışma saatleri, önceki yıllarda olduğu gibi devam ettirilmektedir. Hafta sonları, resmi tatiller ve bayram tatillerinde hizmet vermeyen kurum sabah saat 08:30 ile 17:30 saatleri arasında faaliyet gösteriyor.

PTT Çalışma Saatleri

Mesai günleri ve saatleri dahilinde hafta içi açık olan PTT şubeleri, resmi tatillerde kapalıdır. Bayram tatilleri, yılbaşı tatili gibi özel günlerde faaliyet göstermeyen kuruluş, iş günlerinde açıktır.

2019 yılı çalışma saatleri ise; 08:30 ile 12:30 arası 13:30 ile 17:30 arasında faaliyet göstermektedir. Öğle arasında 1 saat boyunca kapalı olan PTT, kargo hizmetlerinde ve kargo şubelerinde farklı sürelerde hizmet vermektedir.

PTT Kargo Çalışma Saatleri

Hafta içi her gün hizmet veren PTT Kargo şubeleri ve PTT ofislerinde bulunan kargo bölümleri, saat 16:30’a kadar hizmet sunmaktadır. Cumartesi günleri kapalı olan PTT kargo şubeleri, dağıtımları da hafta sonları yapmamaktadır.

2019 yılı PTT Kargo çalışma saatleri ise; 08:30 ile 12:30 arası ve 13:30 ile 16:30 arasında yapılmaktadır. Dağıtım merkezleri olarak Türkiye’nin tüm bölge ve şehirlerine kargo hizmeti sunan PTT, yalnızca hafta içi günlerde hizmet vermektedir.

Online PTT Çalışma Saatleri

PTT resmi internet sitesi üzerinden posta, kargo ve bankacılık hizmetleri sunmaktadır. 7/24 açık ve erişilebilir olan PTT web sitesi, ptt.gov.tr adresi üzerinden hizmet veriyor. Kurumsal, Posta, Banka ve Kargo sekmeleri ile 4 farklı kategoride hizmet veren PTT’nin tüm hizmetlerine internet sayfası üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Ayrıca; Online İşlemler ve İnternet Şubesi butonlarından dijital menü sunulmaktadır. Türkiye’nin her il ve ilçesindeki PTT ve PTT Kargo şubelerini, adres ve iletişim bilgilerini platform üzerinden öğrenebilirsiniz. İnternet sistemleri ile hızlı ve kolay erişim sağlayabilir, PTT Bank işlemlerini ve gönderilerini yapabilirsiniz.

91 thoughts on “PTT Çalışma Saatleri”

Leave a Comment