İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Geleceğin En İyi Sektörleri !

Geleceğin En İyi Sektörleri !

Geleceğin En İyi Sektörleri !

Geleceği bilmek zordur. Hele bugün dünyanın içinde bulunduğu ekonomik durum altında tahmin yapmak daha da zordur. Ancak gelecekte neler olacağına yönelik araştırma yapmak üniversiteye başlarken, iş kurarken, yeni bir beceri kazanmak için kursa giderken olmazsa olmazdır.

Dünya bugün hiç olmadığı kadar büyük bir hızla değişiyor. Bunu küreselleşme ve dijital teknolojilere borçluyuz. Teknoloji hızla insan gücünün yerini alıyor. Çağrı merkezleri bile artık insanlar değil, bilgisayarlar muhatap oluyor müşterilerle. Devletler bile masrafları kısmaya ve küçülmeye doğru gidiyor.

Yeni bir iş mi kurmak istiyorsunuz? Gelişmekte olan ve hızlı büyüyen bir sektörle mi ilgileniyorsunuz? Bu yazımızda yatırım yapılacak en iyi sektörler hakkında bilgiler bulacaksınız.

Gelecekte hangi sektörle cazip olacak? Araştırmalar yaptık, raporları gözden geçirdik ve araştırmacılarla sohbet ederek önü açık sektörler hakkında bilgi edindik. İşte sizlere iş kurmak için en iyi sektörler:

1- Giyilebilir Bilgisayar

Pek yakında akıllı telefonunuz sekiz parça çalan mp3 player kadar eski moda kalacak onun yerine hava tahmini yapan veya Facebook profillerine veri girişi yapabilen kontak lensler çıkacak. Giyilebilir bilgisayarlar heryerde karşınıza çıkacak 3D gözlükler, saatler ve çevrenizde olup bitenleri ve ne yapmanız gerektiğini size söyleyecek olan kişisel aygıtlar. Sizin için bir fırsat! Akıllı telefon üreticileri kadar büyük düşünün.

2- Şeker

Ne kadar da tatlıdır! Ekonomik durgunluk döneminde bile şeker insanların hala satın almaya devam ettiği bir lükstür. “Çikolata rahatlatıcı bir gıdadır.” Bu sebeple krizde bile şekerleme satışları ortalama %30 oranında artış göstermiştir. Tarihte pek çok uzman şekerin gerilemeye en çok direnişli endüstri kollarından biri olduğunu söylemiştir. Günümüzün klasik markaların hepsi büyük krizin en karanlık günlerinde de ayakta kalmayı başardılar.  Siz de bu sektörde kendinize bir yer edinebilirsiniz.

3- Mobil uygulamalar

para-kazandiran-akilli-telefon-uygulamalari

Apple,  App Store’u kullanıma açtığında uygulama satışları daha birinci ayda 30 milyon doları aşmıştı. Pazarın hacmi şu an milyarlarca dolar civarında. Ve şu ana dek ihtiyaç duyulan uygulamaların sadece %3’ü yapıldığı tahmin ediliyor. Trendi yakalamak isteyen girişimciler, bu sektöre girmek için hiç geç kalmış sayılmazlar. Akıllı telefon uygulamaları geleceğin en cazip sektörlerinden biri.

4- Sağlık Teknolojisi

saglik-sektorunun-gelecegi

Tıbbi kayıtların bilgisayarlarda tutulması, e-reçete programları, online hastane iletişimi yeni yeni ivme kazanmaya başladı; büyümekte olan şirketler atılım yapmak için size bir fırsat! Sağlık bilgisi izleme sistemine büyük destek bütçesi ayrıldı. Daha bunun gibi sektöründe teknolojiye geçiş için birçok yeni adımlar atılmakta. Bu gerçekten büyük bir pasta. Siz de bu pastadan kendinize düşen payı alabilirsiniz.

5- Yazılım Üreticiliği

Bir pazar araştırma şirketine göre, esnek uygulamalara olan talep artışı nedeniyle yazılımlara harcanan paranın önümüzdeki yıllarda yüzde 30 oranında artması bekleniyor. Yazılım pazarının da yüzde 35 oranında genişleyeceği tahmin ediliyor. Bu rakamalar bu sektöre yatırım yapacak girişimcilerin iştahını kabartmakta.

Bilgisayar mühendislerine büyük ihityaç olacak:Günümüzde yazılım geliştirmenin büyük bölümü Hindistan, Çin gibi ülkelerde yaptırılıyor. Ancak yazılıma son noktayı koyacak kaliteli mühendislere hala büyük gereksinim var. Finans sektöründe hızlı yazılım ve otomasyon sistemleri hala rekabeti belirleyen unsurlardan biri. Bu nedenle büyük şirketler gelecekte de daha hızlı, daha güvenli, hala stabil sistemler için bilgisayar mühendislerine ihtiyaç duyuyor olacak.

is-kurma-kabiliyeti-nasil-degerlendirilir

Kamu Teknolojileri ve Yazılımları: Devlet kurumlarının onlarca yıllık teknolojiyi kullanmaları, donanım ve yazılım girişimleri için harika fırsatlar yaratıyor. Devletin bilişim teknolojileri pazarındaki verimliliğini arttırırsanız hiç şüphe yok ki çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Ancak şunu aklınızdan çıkarmayın ki kazandıran devlet sözleşmeleri uzun vadeli bir süreçtir.

karli-tarim

Yorum Yap

Yorum Yap